Szkoła z Zalesia Wicemistrzem Województwa Podkarpackiego w Badmintonie
We wtorek 13 grudnia w Straszęcinie rozegrane zostały Wojewódzkie Drużynowe Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Do rywalizacji przystąpiło jedenaście najlepszych szkół podstawowych, wyłonionych z półfinałów tj. Szkoła Podstawowa z: Gogołowa, Góry Motycznej, Dynowa, Odrzykonia, Przedmieścia Dubieckiego, Jodłowej, Sanoka, Mielca, Dachnowa, Zagórza oraz z Zalesia. Naszą drużynę żeńską reprezentowała Dominika Sudoł i Oliwia Surowiec. Dziewczęta stanęły na wysokości zadania wygrywając mecze w grupie i poza grupą oraz docierając do strefy medalowej a następnie do finału. Niestety nie udało się sięgnąć po złoty medal. Nasze dziewczyny uległy zespołowi z Gogołowa, niemniej jednak bardzo cieszymy się z osiągniętego wysokiego wyniku i zdobycia dla szkoły tytułu Wicemistrza Województwa Podkarpackiego.
Święty Mikołaj w szkole
W szkole również pojawił się Święty Mikołaj przynosząc wszystkim uczniom i pracownikom prezenty. Młodsze dzieci przywitały go wierszykami i piosenką.
Zapraszamy za rok.
Spotkanie ze Świętym Mikołajem w przedszkolu
6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Przedszkolaki powitały Mikołaja i zaśpiewały dla niego piosenki, recytowały wiersze i zatańczyły mikołajkowy taniec. W nagrodę Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
Mikołajkowy wyjazd do kina i na kręgle
„Czarna Pantera” i „Świąteczna niespodzianka” to tytuły filmów, które obejrzeli uczniowie naszej szkoły w kinie „Helios” w Rzeszowie z okazji mikołajek.
Nie była to jedyna atrakcja tego grudniowego dnia. Kolejny ważny punkt naszej wyprawy to także kręgielnia.
5 grudnia uczniowie przyszli do szkoły bez podręczników i zeszytów, a w plecakach przynieśli ekwipunek potrzebny na wycieczkę. Dzień bez lekcji rozpoczął się o 7.45 wyjazdem do Rzeszowa. W doskonałych nastrojach starsi podopieczni wraz
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Każdego roku, 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 r. na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.
Celem obchodów jest promowanie praw osób z niepełnosprawnością oraz podkreślanie potrzeby ich respektowania. W tym dniu chcemy także łączyć się z osobami doświadczającymi niepełnosprawności.
Spotkanie z policjantem
29 listopada 2022 roku odbyło się spotkanie z policjantem z Komendy Policji w Łańcucie. Dzieci z przedszkola i klas I-III dowiedziały się , co robić, aby być bezpiecznymi w szkole, w domu i na podwórku, poznały przykłady niebezpiecznych zachowań i ich konsekwencji dla zdrowia i życia, przypomniały sobie zasady poruszania się po drodze i przechodzenia przez jezdnię. Pan policjant wspomniał również o konieczności stosowania odblasków, zwłaszcza po zmierzchu oraz przypomniał numer alarmowy 112 i przedstawił sytuacje, w których należy tego numeru użyć. Podał też zasady zachowania podczas spotkania z groźnymi zwierzętami. Na koniec zaprezentował podstawowy sprzęt, którym policjanci posługują się na co dzień w swojej pracy.
Kolorowe kanapki – zdrowe śniadanie
1 grudnia 2022 roku w klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce zdrowotnej pt. Kolorowe kanapki – zdrowe śniadanie. Ich głównym celem było zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego odżywiania oraz komponowania urozmaiconych posiłków.
Udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON
We wtorek 29. 11 uczniowie klas 7 i 8 w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterON zapoznali się bliżej z historią powstania warszawskiego. W ramach przeprowadzonych zajęć poznali nie tylko ważne daty, lecz również dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne w trakcie powstania oraz co motywowało powstańców do dalszej walki. W ramach pracy grupowej uczniowie opracowali również mapy myśli zawierające informacje o najważniejszych wydarzeniach dotyczących omawianego wydarzenia.
Pomagamy Poli
Nasza szkoła włączyła się w zbiórkę pieniędzy dla Poli. Zebrano 1010 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
Dzień Pluszowego Misia i Andrzejki w przedszkolu
24 listopada w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia połączony z Andrzejkami.
Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, bawiły się przy misiowych piosenkach, przypomniały sobie także jakie znają misie z bajek. W tym dniu nie zabrakło również wróżb andrzejkowych, dzięki którym dzieci poznały swoją przyszłość. Ustawiały buty, aby sprawdzić który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Dowiedziały się co czeka je w przyszłości kręcąc magiczną butelką. Przebijały serca pinezką, aby sprawdzić jak będzie miał na imię przyszły mąż i przyszła żona. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.
Wycieczka do Kolbuszowej – zwiedzanie tematyczne „Na Św. Andrzeja”
23 listopada 2022 roku odbyła się wycieczka do Kolbuszowej, w której uczestniczyły dzieci z klas I-III.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dworku z Sędziszowa Małopolskiego pochodzącego z połowy XIX wieku. Ten piękny duży budynek wchodzi w skład sektora wejściowego. Tu nabyliśmy bilety wstępu i zakupiliśmy pamiątki związane z parkiem etnograficznym. Nasz szlak zwiedzania prowadził do szkoły z Trzebosi. Po drodze widzieliśmy dawne domy kryte strzechą i gontem, budynki gospodarskie, studnie, kapliczki zawieszane na słupach i drzewach, wiatraki, pasiekę. Zwiedziliśmy drewniany kościół pw. Św. Marka z Rzochowa oraz najstarszy obiekt w skansenie – dwór z Brzezin z 1753 roku. Poznaliśmy pokrótce historię i tradycje dwóch grup etnicznych: Lasowiaków i Rzeszowiaków.
Dzień Kredki w przedszkolu
22 listopada w grupach przedszkolnych dzieciaczki obchodziły " Dzień Kredki". Z tej okazji u maluszków i starszaków odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej! Przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych przy piosence pt." Kolorowe Kredki". Dzieci poznały rodzaje kredek, tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczną.
Zajęcia muzyczne - Szkoła "Yamaha"(kontrabas, wiolonczela, gitara basowa).
22 listopada odbyła się kolejna audycja muzyczna. Prowadzący ją panowie – Szymon Kokoszka i Bartłomiej Skiba – zapoznali uczniów z wybranymi instrumentami strunowymi: gitarą klasyczną, akustyczną i basową oraz kontrabasem i wiolonczelą. Przedstawili budowę niektórych z nich oraz techniki gry: pizzicado (uderzanie w struny palcem wskazującym w celu wydobycia dźwięku), arco (gra smyczkiem) oraz piórkiem. Muzycy wykonali kilka efektownych utworów na każdym instrumencie. Do gry i zabaw ruchowych angażowali uczniów.
Trzy V miejsca na turnieju badmintona - SHUTTLE TIME pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego w Zarzeczu
19 listopada w Zarzeczu koło Przeworska odbył się turniej badmintona dla dzieci SHUTTLE TIME pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. W tej dużej imprezie sportowej wystartowało 105 zawodników z 20 szkół naszego województwa. W turnieju wzięły udział także uczniowie z naszej szkoły: Dominika Sudoł z klasy 8, Aleksandra Dodolak z klasy 7, Aleksandra Dobrzańska z klasy 6 oraz Arek Dobrzański z klasy 4. Nasz team zaprezentował się bardzo dobrze, zdobywając wysokie miejsca, niestety poza strefą medalową.
Konkurs na najładniejszą gazetkę rozstrzygnięty
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano w naszej szkole konkurs na najładniejszą klasową gazetkę ścienną o tematyce patriotycznej. Termin konkursu zbiegł się z Narodowym Świętem Niepodległości, aby podkreślić, jak ważny jest to dzień dla każdego Polaka.
W projekcie uczestniczyły wszystkie klasy.
Konkurs piosenki „Na ludową nutę”
W dniu 18 listopada 2022r. w Zespole Szkół w Krzemienicy odbył się gminny konkurs piosenki ludowej dla przedszkolaków pod hasłem „Na ludową nutę”. Celem konkursu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą ludową naszego kraju oraz popularyzacja piosenek różnych regionów Polski. Nasze przedszkole reprezentowały z grupy 5,6 latków – Maja Biały wykonując piosenkę „Przyleciał ptaszek z Łobzowa”, z grupy 3,4 latków – Nikola Jurek zaśpiewała piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka” i zajęła drugie miejsce.
Międzynarodowy Dzień Jeża
10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża , święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach , wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta.
Podczas zajęć dzieci miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić wiedzę dotyczącą życia jeży. Ten dzień był doskonałą okazją do uświadomienia najmłodszym, co zagraża tym zwierzętom. Nie zabrakło także tradycyjnej zabawy pt. „Na dywanie siedzi jeż...", wesołych zabaw przy muzyce. Dzieci bardzo dobrze rozwiązywały zagadki. Na koniec zajęć z ziemniaka wykonały swoje własne jeże.
Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
W tym roku przypadła 104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczciliśmy ją 10 listopada 2022 roku.
Scenariusz uroczystości pod hasłem „Wolność” przygotowały p. Krystyna Jurek i p. Jolanta Lepianka a zaprezentowali go uczniowie naszej szkoły. Uroczystość została ubarwiona pięknym tańcem z flagami wykonanym przez uczniów klas VI i VII pod opieką p. Agnieszki Bernat.
Aktualności
Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu
15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki.
Jest to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Ten dzień wypełniony był kolorowymi kropkami.
Na początku poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności - TALENTY.
Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach z kropką – wykonywały kropkowe prace, były tańce z kropką. Na koniec dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie w kropkowej ramce.
Było kolorowo, kropkowo i radośnie.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
20 września 2022 r. świętowaliśmy i my. Po śniadaniu dzieci wspólnie z Paniami celebrowały ten dzień wspólnymi tańcami i piosenkami. Były też drobne upominki, pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.
Dzień Jabłka w przedszkolu
28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jabłka.
Celem zajęć i wspólnej zabawy było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.
Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek. Brały udział w różnych zabawach i konkurencjach z wykorzytaniem jabłek. Nie zabrakło też degustacji jabłek pod różnymi postaciami: świeże jabłka, sok jabłkowy, mus z jabłek. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne.
Na koniec każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie w jabłkowej ramce.
Warsztaty dla dzieci – „Legenda Diabła Łańcuckiego”
30 września 2022 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w warsztatach dla dzieci „Legenda Diabła Łańcuckiego” zorganizowanymi w Publicznej Bibliotece w Zalesiu. Prowadzone były przez panią Beatę Krawiec – animatorkę kultury i specjalistkę do spraw dziennikarstwa. Pani Beata przywitała dzieci ubrana w strój szlachecki i poinformowała, że tak ubierał się Stanisław Stadnicki zwany Diabłem Łańcuckim, o którym napisała legendę. Niebawem książka ukaże się drukiem. Następnie, wykazując się wielkimi zdolnościami aktorskimi, przeczytała swój utwór wzbudzając duże zainteresowanie wśród słuchaczy. Zadając różne pytania, wciągała dzieci do rozmowy. Uczniowie mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą na rozmaite tematy. Chętnie posłuchali też opowieści o niedźwiedziu Wojtku, który wraz z żołnierzami 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii brał udział w bitwach II wojny światowej oraz o Orlętach Lwowskich. Pani Beata pokazała różne rekwizyty, m.in. hełm, atrapę karabinu oraz hełmofon. Na koniec, opowiadając o eksperymencie ze „świecącymi” ośrodkami w mózgu, zachęciła dzieci do czytania książek.
Były to bardzo ciekawe warsztaty. Czas upłynął szybko, w miłej atmosferze i wszystkim było szkoda, że to już koniec.
Godziny dzwonków
- Niedziela02.02.2025
Kalendarz
brak danychLicznik
liczba odwiedzin: 85442