II miejsce Antosi Kowal w Powiatowym Konkursie Papieskim
19 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Medyni Głogowskiej odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu Papieskiego. Uczennica klasy pierwszej naszej szkoły - Antosia Kowal w kategorii klas I-III zajęła drugie miejsce pięknie recytując wiersz „Karolek i stokrotki” Anny Matusiak. Serdecznie gratulujemy.
Wycieczka do Warszawy
Klasy III-VIII naszej szkoły wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy zorganizowanej w dniach 17-18 maja 2023 roku. Uczniowie zwiedzili Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Starówkę, Zamek Królewski biorąc udział w lekcji „Z wizytą u króla” oraz PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego. Był też czas wolny na zakup pamiątek.
Spotkanie w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu – 12 maja 2023 r.
Na umówione spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu młodzież naszej szkoły przybyła 12 maja 2023 r. w dwóch grupach, najpierw klasy IV – V, a następnie VI-VIII. Przed budynkiem powitał nas wiceprezes – naczelnik OSP Zalesie, druh Krystian Dobrzański oraz druh Dominik Stawarz.
Warsztaty ekologiczne – „Segreguj – to naturalne!”
12 maja 2023 r. dzieci klas I-III naszej szkoły wzięły udział w warsztatach ekologicznych pod hasłem „Segreguj – to naturalne!” zorganizowanych przez Zakład Komunalny „Stare Miasto – Park”. Dzięki nim poszerzyły swoją wiedzę na temat odpadów i postępowania z nimi. Dowiedziały się również jak zapobiegać ich powstawaniu. Utrwaliły takie pojęcia, jak segregacja i recykling. Chętnie wypowiadały się, wykazując dużą wiedzę na ten temat. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe gadżety.
Spotkanie z Yamahą – Tańce ludowe i narodowe
9 maja 2023 r. odbyły się ostatnie już w tym roku szkolnym zajęcia zorganizowane przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Dzieci z przedszkola i uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z polskimi tańcami ludowymi i narodowymi. Obejrzeli fragmenty tańców rzeszowskich, poloneza oraz krakowiaka w wykonaniu pary tanecznej z Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”. Mogli również popróbować swych sił na parkiecie pod czujnym okiem prowadzących.. Atrakcją było przymierzanie strojów ludowych i poznawanie nazw ich elementów.
Warsztaty edukacyjne: Co by było, gdyby zwierzęta mówiły? Historia niedźwiedzia Wojtka.
5 maja 2023 roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zalesiu wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z cyklu „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?”, prowadzonych przez panią Katarzynę Kyc, która jest pracownikiem Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Organizatorem spotkania była pani Urszula Wisz.
Udział Oliwii Surowiec i Dominiki Sudoł w XIX Powiatowym Konkursie Biologiczno - Ekologicznym
24 kwietnia uczennice VIII klasy reprezentowały naszą szkołę w XIX Powiatowym Konkursie Biologiczno – Ekologicznym w I LO w Łańcucie.
Konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach:
- wiedzy - udział wzięła Dominika Sudoł
- artystycznej - pracę wykonała Oliwia Surowiec.
Test konkursowy wymagał przygotowań z zakresu III klasy szkoły licealnej (genetyka klasyczna oraz molekularna, biotechnologia i ekologia). Część plastyczna polegała na wykonaniu zaprojektowanej przez siebie biżuterii z materiałów pochodzenia naturalnego lub poddanych recyklingowi.
,,Przedszkolak maszeruje - Ziemię ratuje!"
Z okazji przypadającego Międzynarodowego Dnia Ziemi, w piątek 21 kwietnia dzieci z grupy młodszej i starszej wzięły udział w Ogólnopolskim Marszu "Przedszkolak maszeruje - Ziemię ratuje", którego celem jest promocja ekologii nie tylko wśród najmłodszych.
Przedszkolaki zaopatrzone we flagi w kolorach niebiesko - zielonych, które wspólnie z wychowawczyniami wykonały na tę okazję oraz śpiewając piosenkę pt.:” Nasza błękitna planeta” ruszyły przez naszą wioskę, by zachęcić mieszkańców naszej miejscowości do dbanie o środowisko i ochronę naszej Planety.
Szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi
22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów tego proekologicznego święta.
W poniedziałek 24 kwietnia społeczność szkolna ubrana była w barwach Ziemi- kolorach zielonym, żółtym i niebieskim.
Ponadto w salach i na korytarzu szkolnym pojawiły się gazetki ścienne o tematyce proekologicznej.
Szanowni rodzice
W związku z potrzebą organizacji pracy naszej placówki proszę o zgłoszenie do dnia 27 kwietnia dzieci, które będą korzystać w dniu 2 maja (wtorek) z przedszkola lub z opieki świetlicowej. Zgłoszenia proszę kierować do nauczycieli przedszkola lub nauczycieli klas I - III. Zajęcia zostaną zorganizowane w zależności od ilości zgłoszonych dzieci.
Święto Chrztu Polski
Społeczność Szkoły Podstawowej w Zalesiu uczciła 14 kwietnia 2023 r. - Święto Chrztu Polski. Chrzest Polski dokonał się formalnie 14 kwietnia 966 roku, a ważną rolę odegrała Dąbrówka i nasz książę z rodu Piastów, Mieszko I. To wydarzenie uważane jest za początek państwowości państwa polskiego. Polska weszła w krąg cywilizacji chrześcijańskiej.
Dwa medale wywalczone przez Oliwię Surowiec podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – Wieliczka 2023
W sobotę 15 kwietnia uczennica naszej szkoły Oliwia Surowiec wzięła udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w badmintonie. W tym roku ta impreza sportowa odbyła się w Wieliczce woj. małopolskie. Dwie reprezentacje z Podkarpacia i Małopolski rywalizowały na kortach w kategorii młodzików o punkty do współzawodnictwa sportowego, którego klasyfikację prowadzi Ministerstwo Sportu i Turystyki. W składzie reprezentującym nasze województwo znalazła się Oliwia Surowiec, która wywalczyła cenne punkty zdobywając dwa brązowe medale. W grze pojedynczej, po zaciętym dwu setowym pojedynku o wejście do finału, nasza zawodniczka uległa reprezentantce z Małopolski, ostatecznie zajmując III miejsce na podium. W grze podwójnej bez większych przeszkód Oliwia w parze z Julią Piaskowską (UKS Sokół Ropczyce) dotarły do strefy medalowej zajmując także III miejsce.
Poznajemy tradycje regionu – wycieczka do Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej 5 kwietnia 2023r.
Uczniowie kl. V – VIII Szkoły Podstawowej w Zalesiu odwiedzili Ośrodek Garncarski w Medyni Głogowskiej w środę, 5 kwietnia 2023 roku pod opieką nauczycielek: Jolanty Lepianki, Jolanty Turek i Danuty Gołojuch.
Dzieci z kl. I – IV były w Ośrodku 12 kwietnia 2023 roku wraz z nauczycielkami: Barbarą Tryniecką, Jolantą Turek i Danutą Gołojuch.
Przyjęcie uczniów klasy pierwszej do szkolnej biblioteki 3 kwietnia 2023r.
Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Zalesiu zostali oficjalnie przyjęci na czytelników naszej biblioteki w poniedziałek, 3 kwietnia 2023 roku. W spotkaniu uczestniczyła pani dyr. Lucyna Gołojuch i uczniowie klasy siódmej.
Na początku opiekunka biblioteki, p. Danuta Gołojuch, powitała zebranych Gości. Dzieci z klasy I pod opieką wychowawczyni, p. Małgorzaty Sowy, zaprezentowały wiersze związane tematycznie z pracą biblioteki i bibliotekarki. Słowa utworów były bardzo sympatyczne i wypowiadane z dobrą dykcją.
Kwiecień miesiącem wiedzy o autyzmie
Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych - 21 stycznia 2008 roku. Ma on na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Symbolem solidarności z osobami ze spektrum autyzmu jest kolor niebieski.
II miejsce dziewcząt oraz V miejsce chłopców w gminnym turnieju tenisa stołowego
W piątek 31 marca w Zespole Szkół w Medyni Głogowskiej został rozegrany turniej tenisa stołowego dla szkół z Gminy Czarna. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn dziewcząt oraz sześć drużyn chłopców. Szkoła z Zalesia reprezentowana była przez zespół dziewcząt w składzie: Nikola Biały i Oliwia Surowiec oraz chłopców w składzie: Igor Bojda, Bartosz Dyrda, Bartosz Kowal. Rozgrywane mecze stały na wysokim poziomie i obfitowały w dużo ciekawych akcji, które oklaskiwane były przez oglądających. Ostatecznie po zaciętych i wyrównanych pojedynkach nasze dziewczęta wywalczyły drugie miejsce na podium, natomiast chłopcy zajęli piąte miejsce.
Wyjazd do Łańcuta
30 marca 2023 r. zorganizowano wyjazd do MDK-u w Łańcucie na spotkanie z Teatrem Muzycznym Forte z Wrocławia.
Tym razem uczniowie klas I-III obejrzeli musical profilaktyczny „Dzwonnik z Notre Dame” – piękną opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem. Treść przedstawienia skłania do przemyśleń, że innych powinniśmy cenić za to, co mają w sercu, a nie oceniać ich po wyglądzie. Nie zabrakło też piosenek z piękną muzyką i grą świateł, które wprowadzały wyjątkowy nastrój. Dzieci mogły zobaczyć ponadto wspaniałe, kolorowe stroje oraz scenografię przedstawiającą wybudowany fragment fasady Katedry Notre Dame.
Oliwia Surowiec – MOJA DROGA DO SUKCESU
24 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowych zajęciach. Gościem była uczennica klasy VIII - Oliwia Surowiec, której pasją jest gra w badmintona. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej drodze do sukcesu, jakim jest zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski. Wielokrotnie podkreślała, że do osiągnięcia takiego poziomu gry, jaki obecnie prezentuje, prowadziła długa droga wypełniona treningami, obozami sportowymi, turniejami. To dzięki dyscyplinie i samozaparciu spełniła swoje marzenie i osiągnęła swój największy sukces.
SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POETYCKIM „NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO”
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy VII Piotr Śliż zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Na Początku Było Słowo”. Konkurs był zorganizowany przez Bibliotekę Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie, ul. Rejtana 3. Opiekunką ucznia była nauczycielka Danuta Gołojuch.
Nagrodzone wiersze noszą tytuły: „Fortepian”, „Czas”, „”Wojna”. Utwory zachwycają głębią tematu, zastosowanymi środkami wyrazu oraz wskazują na dużą wrażliwość autora.
Aktualności
Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu
15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki.
Jest to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Ten dzień wypełniony był kolorowymi kropkami.
Na początku poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności - TALENTY.
Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach z kropką – wykonywały kropkowe prace, były tańce z kropką. Na koniec dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie w kropkowej ramce.
Było kolorowo, kropkowo i radośnie.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
20 września 2022 r. świętowaliśmy i my. Po śniadaniu dzieci wspólnie z Paniami celebrowały ten dzień wspólnymi tańcami i piosenkami. Były też drobne upominki, pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.
Dzień Jabłka w przedszkolu
28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jabłka.
Celem zajęć i wspólnej zabawy było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.
Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek. Brały udział w różnych zabawach i konkurencjach z wykorzytaniem jabłek. Nie zabrakło też degustacji jabłek pod różnymi postaciami: świeże jabłka, sok jabłkowy, mus z jabłek. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne.
Na koniec każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie w jabłkowej ramce.
Warsztaty dla dzieci – „Legenda Diabła Łańcuckiego”
30 września 2022 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w warsztatach dla dzieci „Legenda Diabła Łańcuckiego” zorganizowanymi w Publicznej Bibliotece w Zalesiu. Prowadzone były przez panią Beatę Krawiec – animatorkę kultury i specjalistkę do spraw dziennikarstwa. Pani Beata przywitała dzieci ubrana w strój szlachecki i poinformowała, że tak ubierał się Stanisław Stadnicki zwany Diabłem Łańcuckim, o którym napisała legendę. Niebawem książka ukaże się drukiem. Następnie, wykazując się wielkimi zdolnościami aktorskimi, przeczytała swój utwór wzbudzając duże zainteresowanie wśród słuchaczy. Zadając różne pytania, wciągała dzieci do rozmowy. Uczniowie mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą na rozmaite tematy. Chętnie posłuchali też opowieści o niedźwiedziu Wojtku, który wraz z żołnierzami 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii brał udział w bitwach II wojny światowej oraz o Orlętach Lwowskich. Pani Beata pokazała różne rekwizyty, m.in. hełm, atrapę karabinu oraz hełmofon. Na koniec, opowiadając o eksperymencie ze „świecącymi” ośrodkami w mózgu, zachęciła dzieci do czytania książek.
Były to bardzo ciekawe warsztaty. Czas upłynął szybko, w miłej atmosferze i wszystkim było szkoda, że to już koniec.
Godziny dzwonków
- Niedziela02.02.2025
Kalendarz
brak danychLicznik
liczba odwiedzin: 85199